Rozpocząłeś własną działalność i potrzebujesz pieniędzy na start? Kredyt odnawialny przybywa na ratunek

Firmom dopiero wkraczającym na rynek często ciężko jest znaleźć fundusze na początkową działalność. Co zrobić w tym przypadku? Zdecydować się na kredyt. Tylko który z nich będzie najkorzystniejszy?

Kredyt odnawialny. Rozwiązanie dla przedsiębiorców?

Istnieją banki, które oferują młodym przedsiębiorcom kredyty, niewymagające dodatkowych zabezpieczeń, a opierające się przede wszystkim na wpisie do ewidencji gospodarczej. Potrzebujesz 10 tys. zł na rozruch nowo założonej firmy? To możliwe.

Kredyt odnawialny bardzo często wiąże się z koniecznością udokumentowania swojej historii bankowej. Ta, o ile jest dobra, umożliwia dokonanie dalszych procedur. Taka forma finansowania jest nierozerwalnie związana z kontem firmy w danym banku, a ze względu na swoją funkcjonalność porównuje się ją do debetu.

Czy kredyt odnawialny opiera się na debecie?

Kredyt odnawialny a debet to dwa różne produkty finansowe, które jedynie ze względu na swoje funkcjonowanie mogą być do siebie podobne, ale nie takie same!

Kredyt odnawialny w naturalny sposób zwiększa saldo środków dostępnych na rachunku. Limit finansowy w kredycie to dowolność, która nie ściągnie na Twoją głowę bolesnych odsetek ani wezwań do spłaty. To obszar, w którym jako przedsiębiorca możesz się do woli poruszać – nawet od 10 tys. zł na plusie do pożyczonych 5 tys. zł.

Przeznaczysz go na wybrany przez siebie cel

Nie chcesz zwierzać się bankowi z tego, do czego potrzebne są Ci pożyczone pieniądze? Nie musisz. Przypominamy, że kredyt odnawialny to pełna dowolność. Środki z niego zaczerpnięte możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel, a jest na tyle elastycznym sposobem finansowania, że to Ty, tylko i wyłącznie, decydujesz w którym momencie i w jaki sposób go wykorzystasz.

Przelew, wypłata czy płatność kartą?

Dowolność kredytu odnawialnego widoczna jest również w sposobie, w jaki możesz z dostępnych środków korzystać. Potrzebujesz pieniędzy na dokonanie dużego przelewu za zamówienia? Żaden problem. Wyposażenie biura chcesz zakupić w miejscowym sklepie? Zapłać kartą lub gotówką.

Odsetki tylko na etapie poniżej zera

Kredyt odnawialny nie trwa przez cały czas. To tylko ten etap, w którym saldo Twojego konta spadnie poniżej zera i tylko w czasie jego trwania bank naliczy odsetki o ustalonym wcześniej oprocentowaniu. Potraktuj to jako zabezpieczenie.

Wydatki warto kontrolować

Niezależnie od tego, czy wydane w granicach firmy pieniądze pochodzą z lokaty, kredytu czy skarbonki stojącej w Twoim pokoju – warto je kontrolować i w miarę możliwości dokumentować. Dziennik przychodów i dochodów to dobre rozwiązanie. Sprawdzone przez niejednego.

Programy do fakturowania. To podstawa

A jeśli o finansach mowa, wiesz, że jednym z filarów każdej dobrze prosperującej firmy są poprawnie prowadzone fakturowanie? W dobie zaawansowanej technologii szkoda byłoby zajmować się tym z pomocą długopisu i przygotowanych wcześniej druków, piętrzących się na biurku. Zainwestuj w dobry program do fakturowania. (na temat programów do faktur przeczytasz również tutaj: Chcesz założyć firmę przez Internet? Rejestracja w CEIDG to dopiero początek) Dobry, to znaczy wyposażony w aktualizacje prawne i co najmniej kilka podstawowych wzorów faktur.