Provident – jakie są najlepsze pożyczki pozabankowe?

Czym jest Provident?

Provident jest funkcjonującą w Polsce od 1997 roku firmą pożyczkową. Wchodzi on w skład międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, powstałej w roku 1880. IPF jest notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2018 roku, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyznała spółce certyfikat RESPECT, wyróżniając jej działalność jako społecznie odpowiedzialną.

Podstawową usługą Provident są pożyczki pozabankowe. Firma udziela dofinansowania zarówno przez internet, jak i w formie pożyczek do domu. W jej katalogu znajduje się również pozabankowa karta kredytowa Provi Smart oraz liczne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych.

Co oferuje Provident?

Pożyczki w Provident stanowią pewien standard na rynku pozabankowym. Dziś, wiele firm posiada niemal identyczne oferty, wiele z nich brało jednak przykład od starszego rywala. Składając wniosek internetowy w Provident, możesz ubiegać się o:

 • Pożyczkę od 500 do 20 000 zł.
 • Okres spłaty 5, 12, 18, 24, 36, lub 48 miesięcy.
 • RRSO około 20%.

Jak dostać pożyczkę w Providencie?

O pożyczkę możesz ubiegać się w pełni przez internet, od złożenia wniosku do podpisania umowy. Jeżeli jednak potrzebujesz doradztwa finansowego, możesz się również umówić na wizytę specjalisty finansowego z firmy, który odwiedzi cię w ustalonym terminie. Wniosek wybierzesz na stronie internetowej Providenta.

pożyczka provident

Sam serwis opisuje swój proces w czterech krokach:

 • Wybierz kwotę pożyczki oraz okres, w jakim chcesz ją spłacić.
 • Wypełnij wniosek, podając dane osobowe i finansowe.
 • Zapoznaj się z warunkami proponowanej umowy i zaakceptuj ofertę.
 • Poczekaj na transfer środków — zwykle otrzymasz je w 15 minut.

Niezależnie od tego, czy złożysz wniosek internetowy, czy skontaktujesz się z doradcą, proponowane w kalkulatorze pożyczkowym warunki oferty są ostateczne. Jeżeli kwota 20 000 zł ci nie wystarcza lub nie spełniasz wymagań serwisu, będziesz zmuszony szukać innej oferty lub wnioskować o pożyczki w kilku różnych firmach na raz. Porównywarki pożyczkowe wykazują, ile można mieć pożyczek w Providencie — zgodnie wskazując, że firma udziela tylko jedną, wymagając jej spłaty przed otrzymaniem następnej. Jest to standardowe ograniczenie, z którym spotkasz się w większości firm pożyczkowych.

Warunki udzielania pożyczek pozabankowych

Warunki udzielania pożyczek pozabankowych mogą posiadać drobne różnice między instytucjami, zwykle są one jednak bardzo zbliżone, jeśli nie identyczne. Minimalne oczekiwania wynikają z różnych regulacji prawnych. Firmy, których oferty wiążą się z ryzykiem finansowym, mogą je zawyżać.

Zwyczajowe oczekiwania klientów pożyczkowych możemy zaprezentować na przykładzie Providenta. Aby dostać pożyczkę od tej firmy, należy:

 • Być osobą pełnoletnią;
 • Posiadać stałe zameldowanie w Polsce;
 • Być obywatelem RP;
 • Mieć pozytywną historię kredytową;
 • Posiadać stałe źródło dochodu.

Ostatni warunek — stały dochód — odgrywa największą rolę, gdy wnioskujemy o pożyczki. Firmy oceniają na podstawie naszego dochodu, ile pieniędzy mogą nam faktycznie pożyczyć tak, abyśmy byli w stanie spłacić nasze zobowiązanie.

Czym jest historia kredytowa?

Za każdym razem, gdy pożyczamy pieniądze, pożyczkodawca wysyła informacje na ten temat do tzw. baz dłużników. Są to serwisy gromadzące informacje o długach konsumentów. Dostęp do tych informacji możemy uzyskać my oraz firmy pożyczkowe do których składamy wnioski. Gdy spłacimy zobowiązanie, możemy wydać zezwolenie na przechowywanie danych w systemie dłużej, aby informacje na nasz temat były poświadczeniem, że w przeszłości już pożyczaliśmy i wiemy, z czym się wiąże ta odpowiedzialność.

Historia kredytowa może stanowić problem, jeżeli zalegamy w spłacie posiadanych zobowiązań. Pożyczkodawca może uzyskać te informacje i stracić do nas zaufanie. Provident nie udziela zobowiązań tym, którzy nie spłacają w terminie już posiadanych. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzić w zaufanej porównywarce pożyczkowej, gdzie lepiej brać duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej?

Czy Provident oferuje najlepsze pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe Provident to tzw. mikropożyczki. W tej kategorii jest on przykładem jednej z najlepszy ofert na rynku. Elastyczne warunki, niskie koszta, spora kwota pożyczkowania i rozsądne wymagania to tylko niektóre z powodów, dlaczego Provident jest popularny od ponad 25 lat.

Zalety

  • Pożyczka pozabankowa do 20 000 zł.
  • Okres kredytowania do 48 miesięcy.
  • Wnioskuj online lub umów się z doradcą.
 • Szeroki wybór produktów.

Wady

 • Okres spłaty wybieramy spośród sześciu opcji.
 • Brak ofert dla osób ze złą historią kredytową.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.