Rozpocząłeś własną działalność i potrzebujesz pieniędzy na start? Kredyt odnawialny przybywa na ratunek

Firmom dopiero wkraczającym na rynek często ciężko jest znaleźć fundusze na początkową działalność. Co zrobić w tym przypadku? Zdecydować się na kredyt. Tylko który z nich będzie najkorzystniejszy?

Kredyt odnawialny. Rozwiązanie dla przedsiębiorców?

Istnieją banki, które oferują młodym przedsiębiorcom kredyty, niewymagające dodatkowych zabezpieczeń, a opierające się przede wszystkim na wpisie do ewidencji gospodarczej. Potrzebujesz 10 tys. zł na rozruch nowo założonej firmy? To możliwe.

Kredyt odnawialny bardzo często wiąże się z koniecznością udokumentowania swojej historii bankowej. Ta, o ile jest dobra, umożliwia dokonanie dalszych procedur. Taka forma finansowania jest nierozerwalnie związana z kontem firmy w danym banku, a ze względu na swoją funkcjonalność porównuje się ją do debetu.

Czy kredyt odnawialny opiera się na debecie?

Kredyt odnawialny a debet to dwa różne produkty finansowe, które jedynie ze względu na swoje funkcjonowanie mogą być do siebie podobne, ale nie takie same!

Kredyt odnawialny w naturalny sposób zwiększa saldo środków dostępnych na rachunku. Limit finansowy w kredycie to dowolność, która nie ściągnie na Twoją głowę bolesnych odsetek ani wezwań do spłaty. To obszar, w którym jako przedsiębiorca możesz się do woli poruszać – nawet od 10 tys. zł na plusie do pożyczonych 5 tys. zł.

Przeznaczysz go na wybrany przez siebie cel

Nie chcesz zwierzać się bankowi z tego, do czego potrzebne są Ci pożyczone pieniądze? Nie musisz. Przypominamy, że kredyt odnawialny to pełna dowolność. Środki z niego zaczerpnięte możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel, a jest na tyle elastycznym sposobem finansowania, że to Ty, tylko i wyłącznie, decydujesz w którym momencie i w jaki sposób go wykorzystasz.

Przelew, wypłata czy płatność kartą?

Dowolność kredytu odnawialnego widoczna jest również w sposobie, w jaki możesz z dostępnych środków korzystać. Potrzebujesz pieniędzy na dokonanie dużego przelewu za zamówienia? Żaden problem. Wyposażenie biura chcesz zakupić w miejscowym sklepie? Zapłać kartą lub gotówką. Nie musisz przy tym czekać na przelew pożyczki, po prostu dostajesz większy limit na własnym koncie!

Odsetki tylko na etapie poniżej zera

Kredyt odnawialny nie trwa przez cały czas. To tylko ten etap, w którym saldo Twojego konta spadnie poniżej zera i tylko w czasie jego trwania bank naliczy odsetki o ustalonym wcześniej oprocentowaniu. Potraktuj to jako zabezpieczenie.

Wydatki warto kontrolować

Niezależnie od tego, czy wydane w granicach firmy pieniądze pochodzą z lokaty, kredytu czy skarbonki stojącej w Twoim pokoju – warto je kontrolować i w miarę możliwości dokumentować. Dziennik przychodów i dochodów to dobre rozwiązanie. Sprawdzone przez niejednego.

Programy do fakturowania. To podstawa

A jeśli o finansach mowa, wiesz, że jednym z filarów każdej dobrze prosperującej firmy są poprawnie prowadzone fakturowanie? W dobie zaawansowanej technologii szkoda byłoby zajmować się tym z pomocą długopisu i przygotowanych wcześniej druków, piętrzących się na biurku. Zainwestuj w dobry program do fakturowania. (na temat programów do faktur przeczytasz również tutaj: Chcesz założyć firmę przez Internet? Rejestracja w CEIDG to dopiero początek) Dobry, to znaczy wyposażony w aktualizacje prawne i co najmniej kilka podstawowych wzorów faktur.