Wypłata gotówki na Poczcie Polskiej — czy to możliwe?

Czy możliwa jest wypłata gotówki na Poczcie Polskiej? Okazuje się, że pieniądze wypłacimy nie tylko z bankomatów lub w oddziale naszego banku. Jest to realne również w wybranych sklepach spożywczych oraz punktach świadczących usługi pocztowe. Jak wypłacić gotówkę na poczcie?

Wypłata gotówki na Poczcie Polskiej za pomocą terminalu POS

Ponad pięć lat temu w punktach Poczty Polskiej zainstalowane terminale płatnicze dzierżawione od firmy eService. Klienci placówek zyskali możliwość płacenia kartami Mastercard oraz Visa, a także korzystania z pozostałych usług realizowanych za pomocą terminali POS.

Jedna z pozycji w ofercie to wypłata gotówki przy użyciu karty płatniczej. Maksymalny limit wypłaty gotówki w placówkach pocztowych wynosi 5000 złotych. Naturalnie warto dodać, że limit pobranych środków nie może być wyższy niż określony dla danej karty płatniczej. Wypłata gotówki za pomocą kart płatniczych jest darmowa i Poczta Polska nie pobiera za tę operację żadnych opłat.

Pieniądze pobierzemy także przy użyciu systemu płatności mobilnych BLIK. Niezbędne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej Pocztowy. Jest ona dostępna przez serwisy Google Play czy Apple Store. Przypomnijmy, że wykonywanie operacji finansowych przy użyciu systemu BLIK opiera się na wygenerowaniu sześciocyfrowego kodu, a następnie podania go w celu zatwierdzenia czynności.

Jak odebrać gotówkę przy pomocy czeku GIRO?

Pojęcie czeku może się już wydawać niemal archaiczne i kojarzy się przede wszystkim z dawnymi amerykańskimi filmami, w których bohaterowie pytają o taką opcję zapłaty. Mimo wszystko to wciąż termin aktualny. Możliwość odbioru gotówki z pożyczki oferuje bowiem czek GIRO. To jedyna sensowna opcja dla osób, które nie chcą używać do tego celu swojego konta, ponieważ przelew pożyczki na czyjeś konto nie jest możliwe.

Gdy wnioskujemy o pożyczkę, trzeba zaznaczyć opcję odbioru za pomocą GIRO. Następnie okazać pracownikowi Poczty Polskiej dowód osobisty oraz dokumenty poświadczające zawarcie transakcji pieniężnej z danym bankiem. Co ważne, nie ma potrzeby otwierania rachunku bankowego na potrzeby wzięcia pożyczki, a gotówkę odbierzemy w każdej placówce pocztowej.

Łatwo wypłacić gotówkę na poczcie z kontem w Banku Pocztowym

Od ponad trzydziestu lat działa w naszym kraju Bank Pocztowy. To założona w Bydgoszczy firma, która oferuje usługi finansowe kierowane do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Posiadając konto osobiste w Banku Pocztowym, klient zyskuje szereg możliwości darmowej wypłaty pieniędzy z konta.

Bezpłatnie pobierze środki na każdej placówki Poczty Polskiej, przykładowo przy dokonywaniu płatności za rachunki albo wysyłaniu paczki. Należy jednak pamiętać, aby w rozmowie z pracownikiem poczty zaznaczyć, że pieniądze mają zostać wypłacone z rachunku w Banku Pocztowym. Kolejno otrzymamy specjalny formularz do wypełnienia. Niezbędne jest okazanie dowodu osobistego oraz podanie numeru rachunku bankowego.

Poczta Polska oferuje także przekazy pieniężne

Oferta usług finansowych świadczonych przez Pocztę Polską jest bardzo bogata. Znajdują się w niej także przekazy pieniężne. Realizowane być mogą zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym — z różnym terminem, w zależności od potrzeby klienta. Dokonanie przekazu pieniężnego możliwe jest nawet w ciągu 10 minut. Jeżeli sytuacja nie jest pilna, to czas realizacji zlecenia potrwa kilka dni.

W przypadku chęci skorzystania z usługi przekazania środków na konto trzeba podać dane niezbędne do jej realizacji. Są to kwota, nr rachunku bankowego, dane nadawcy i odbiorcy środków oraz tytuł płatności. Z tej opcji można skorzystać po odwiedzeniu każdej placówki pocztowej czy za pośrednictwem listonosza.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.