Kredyt gotówkowy czy pożyczka pod przewłaszczenie samochodu? To zależy, czego potrzebujesz

Wzięcie kredytu czy pożyczki powinno wynikać z jasno określonych potrzeb. Kredyt kredytowi nie równy, pożyczka podobnie, więc podczas wyboru rodzaju finansowania, kieruj się tym, co rzeczywiście chcesz osiągnąć, nie zapominając o swoich możliwościach.

 Kredyt czy pożyczka? Zawsze chodzi o pieniądze

I nie ma się co oszukiwać. U podstaw jednego i drugiego stoją pieniądze. Ty, jako biorca będziesz starał się zaoszczędzić jak najwięcej na zaciągniętym kredycie, a bank będzie próbował na Tobie zarobić. Od takiej świadomości powinieneś zacząć, a potem przejść do swoich potrzeb, odpowiadając sobie na pytanie dlaczego, po co i w jaki sposób i wybierając jedną z opcji – kredyt gotówkowy lub pożyczkę pod zastaw auta.

Kredyt gotówkowy. Licz się z formalnościami

Wiesz, że na kredyt gotówkowy decyduje się co trzecia osoba? Niestety w większości przypadków z powodu tego, że nie wzięła pod uwagę alternatywnych rozwiązań, ale nie da się ukryć – w przypadku kredytu gotówkowego masz do czynienia z długim okresem spłaty, przydatnym szczególnie podczas pierwszych doświadczeń kredytowych i odsetkami o względnie niskiej wartości. Podczas kilku miesięcy w roku możesz też trafić na tak interesujące propozycje jak kredyt gotówkowy na PIT. Niestety, nie ma róży bez kolców.

Jedyne, co w kredycie gotówkowym trzeba tolerować to ogrom formalności, które na Ciebie czekają – od okazania wszystkich dokumentów, traktujących o Twojej sytuacji finansowej do przedstawienia celu, na który zdobyte pieniądze przeznaczysz. Nawet kiedy czytamy o bankowych pożyczkach bez formalności i na wyciąg z konta, nie możesz nastawiać się na błyskawiczne załatwienie sprawy. A powinieneś wiedzieć, że bank nie tak łatwo daje się przekonać do podarowania kredytu. W końcu to nie „chwilówki”.

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu. Szybsza niż myślisz

Jeśli chodzi o kredyt i pożyczki, ważne są priorytety.

Potrzebujesz gotówki na tę chwilę? Zapomnij, że bank Ci pomoże.

W tej sytuacji musisz polegać na niezależnych firmach i placówkach, będących swoistą konkurencją dla banków. Za przykład niech posłuży pożyczka pod zastaw samochodu, polegająca na przekazaniu auta w ręce pożyczkodawcy. W jaki sposób?

W momencie zawarcia umowy następuje wpisanie pożyczkodawcy do dokumentów samochodu, jako współwłaściciela w stosunku 51% do 49%. Nie wiąże się to jednak z tym, że auto będzie stało na jego parkingu – nie! Będziesz mógł z niego nadal korzystać, tyle że „oddając” połowę samochodu w ręce pożyczkodawcy, podarujesz mu zabezpieczenie przed ewentualnymi opóźnieniami w spłacie poszczególnych rat. To często jedyna forma pomocy, chociażby w przypadku kredytów na działalność gospodarczą po zaledwie 6 miesiącach.

Więcej o pożyczkach pod zastaw samochodu pisaliśmy tutaj: autokapital.pl