Kredyt gotówkowy na PIT. Kiedy i jak o niego wnioskować?

Kredyt gotówkowy na PIT jest zazwyczaj bankowym hitem I kwartału. To zadłużenie, które można przeznaczyć na dowolny cel. Pozwala na bardzo szybki i pozbawiony zbędnych formalności dostęp do dodatkowych pieniędzy. Jak w przypadku każdej formy pożyczki bankowej, w celu wzięcia kredytu gotówkowego na PIT należy spełniać jednak warunki przedstawiane przez bank.

PIT zamiast zaświadczenia od pracodawcy

Kredyt gotówkowy na PIT staje się coraz bardziej popularną formą zadłużenia z racji na swoją prostotę. Kluczem dla tej formy wsparcia finansowego jest fakt, iż to dokument PIT staje się podstawą przyznania kredytu. Tymczasem w przypadku tradycyjnego kredytu jest to zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków od pracodawcy. Pod pewnymi względami przypomina on pożyczkę na wyciąg z konta.

Złożenie zeznania podatkowego to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią informować pracodawcy lub działu kadr o tym, że nagle potrzebują zastrzyku gotówki. Również osoby, które pracują na kilku etatach lub w kilku miejscach mogą uznać propozycję kredytu gotówkowego na PIT za atrakcyjną. Takie dokumenty trafiają do rąk pracownika w podobnym momencie. Rozwiązanie to nie wiąże się zatem z potrzebą składania wniosków o zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w kilku firmach.

Do kiedy dostępny jest kredyt gotówkowy na PIT?

Pożyczka na PIT jest ofertą ograniczoną czasową. Zazwyczaj banki udzielają tego typu kredytów do końca czerwca, gdy dochód za poprzedni rok ma jeszcze sens jako potwierdzenie zarobków. W bardzo rzadkich wypadkach zdarza się, żeby taka forma wsparcia finansowego została przyznana w kolejnych miesiącach roku, nie wspominając już o jego początku.

Największa liczba kredytów gotówkowych na PIT jest przydzielana na przełomie lutego i marca. Ma to związek z tym, iż to właśnie wtedy dostarczane są rozliczenia roczne dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych.

Jakie zalety ma taka pożyczka? Czy warto się o nią starać?

Największą zaletą kredytu gotówkowego na PIT jest to, iż nie wymaga on dostarczania żadnych dokumentów od pracodawcy, zbędne są dokumenty takie jak zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Dla wielu potencjalnych kredytobiorców to właśnie ten czynnik jest decydujący w podjęciu decyzji o skorzystaniu z takiej usługi.

Kolejnym z plusów takiej formy pożyczki jest błyskawiczny dostęp do pieniędzy, znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnego kredytu. To doskonały pomysł w przypadku braku gotówki. Pozwala przy tym uniknąć konieczności korzystania z wysokooprocentowanych ofert parabanków. Taka forma pożyczki niewiele różni się od tradycyjnej, potencjalny kredytobiorca musi przedstawić bankowi zeznanie PIT oraz dowód osobisty w celu weryfikacji tożsamości i historii kredytowej.

Ile pieniędzy udzieli nam bank w ramach takiego kredytu?

Wysokość kredytu gotówkowego na PIT może wynieść od 1000 złotych do aż 200 tysięcy złotych, a wniosek o jego udzielenie można złożyć online. Maksymalna liczba rat miesięcznych w polskich bankach wynosi 120 miesięcy i jest oferowana przez Santander Bank i Credit Agricole.

Najkorzystniejszą ofertę takiego rozwiązania pod kątem oprocentowania pożyczki przedstawia z kolei Millennium Bank, który daje “Gwarancję Najniższego Oprocentowania”. Jeśli kredytobiorca w ciągu 30 dni znajdzie tańszą ofertę to bank obniży oprocentowanie i zwróci różnicę w zapłaconych odsetkach.

Jeśli osobie szukającej wsparcia finansowego zależy na czasie oraz na minimum formalności, kredyt gotówkowy na PIT wydaje się być wręcz idealnym rozwiązaniem.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.