Co zrobić, gdy brakuje gotówki?

Chyba nikt nie lubi pożyczać pieniędzy, ale niestety zdarzają się takie sytuacje, w których po prostu nie ma lepszego rozwiązania chwilowego braku gotówki. Jeśli nie mamy pieniędzy, a potrzebujemy ich od zaraz to pożyczka jest dobrym wyjściem z sytuacji. Do jej zaciągnięcia zachęcają z resztą liczne oferty różnorakich firm pożyczkowych, które obiecują minimalne formalności przez internet oraz szybki przelew pieniędzy na konto. Jednakże zanim skusi się na jedną z takich ofert, dobrze jest wiedzieć jak wybrać tę najlepszą.

Najpierw oceń swoje możliwości spłaty

Zdecydowana większość pożyczek, które zaciąga się online to pożyczki krótkoterminowe, czyli takie, które trzeba zwrócić wraz z odsetkami do około 60 dni. Jest to dosyć krótki czas na zebranie całej sumy, dlatego też przed zaciągnięciem zobowiązania trzeba się solidnie zastanowić, czy będzie to realne. Najlepszym sposobem jest dopasowanie terminu spłaty pożyczki do daty wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jeżeli przykładowo termin ten wypada na dziesiąty dzień miesiąca, datę zwrotu pożyczki trzeba wyznaczyć na około dwunastego, piętnastego, ponieważ dobrze jest uwzględnić czas realizacji przelewów bankowych.

Gdy jednak wiemy, że nie będziemy w stanie uzbierać kwoty do zwrotów krótkim czasie, powinniśmy wziąć pożyczkę ratalną. Taka pożyczka będzie korzystniejsza z dwóch względów.- możemy wtedy pożyczyć wyższą kwotę oraz znacznie wydłużyć okres spłaty (nawet do dwóch lat).

Wybór oferty pożyczkowej bywa trudny

Firm, które oferują krótkoterminowe pożyczki przez Internet jest na prawdę ogrom, a do tego zdecydowana większość działa na podobnej zasadzie. Często są to pożyczki na wyciąg z konta, które pozwalają oszczędzić czas na formalnościach. Na stronie internetowej takiej firmy na samym początku trzeba określić kwotę, jaką chce się pożyczyć oraz wybrać datę mówiącą o oddaniu pieniędzy. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wysłanie na konto firmy pożyczkowej przelewu weryfikacyjnego. Na decyzję kredytową czeka się przeważnie parę minut, a kiedy uzyska się pozytywne rozpatrzenie wniosku, pieniądze z pożyczki są przelewane na konto jeszcze w tym samym dniu.

Firm od których można pożyczyć pieniądze w ten sposób jest bardzo dużo i ciężko się zdecydować, która oferta jest najkorzystniejsza. Decyduje o tym bowiem szereg czynników, między innymi całkowite koszty pożyczki, a także wymagania, które są stawiane pożyczkobiorcy. Dlatego żeby wybrać najkorzystniejszą ofertę trzeba więc bardzo dokładnie zapoznawać się z każdą z nich, co niestety łączy się z musem przebrnięcia przez kilkadziesiąt stron internetowych. Dodatkowo warto zweryfikować oferty banków, bo i one mogą mieć tak ciekawe oferty jak kredyty gotówkowe na PIT. Jak szukać najlepszych form finansowego wsparcia?

Sposób na znalezienie korzystnej pożyczki

Żeby skutecznie znaleźć najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę, czyli taką, która spełniałaby wszelkie indywidualne potrzeby, dobrze jest skorzystać ze specjalnej platformy, która zajmuje się bezpłatnym dopasowywaniem pożyczek do klientów. Istotny jest także sposób przekazania środków. Większość firm korzysta dziś z przelewów, podczas gdy niektórzy klienci woleliby wypłacić gotówkę na poczcie. Na podstawie takiego formularza, platforma przeszukuje wszystkie aktualne oferty firm pożyczkowych i następnie proponuje klientowi najlepszą z nich (czyli taką, która jest dokładnie dopasowana do jego potrzeb). Potem klient zostaje przekierowany na stronę danego pożyczkodawcy, gdzie pozostaje mu jedynie dopełnić reszty formalności, które są związane z uzyskaniem pożyczki. Dzięki bezpłatnej pomocy takiej platformy można nie tylko oszczędzić czas, ale również znacznie zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki.