Czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto?
Nie zawsze sytuacja pozwala na komfortowe korzystanie z własnego rachunku bankowego. Czy możliwy jest zatem przelew pożyczki na czyjeś konto? Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety pozytywna dla osób, którym udało się uzyskać finansowanie mimo problemów z dostępem do bankowości. Warto jednak pamiętać, że istnieją inne sposoby na otrzymanie pożyczonych pieniędzy.
Przelew pożyczki na czyjeś konto? To niemożliwe
Niestety, przelew pożyczki na czyjeś konto nie jest możliwy. Dotyczy to niestety także firm pożyczkowych z sektora pozabankowego, a nie tylko samych banków. Może być to przykre zaskoczenie dla osób, które przyzwyczajone są do ułatwień formalnych, które oferują chwilówkodawcy. Znacznie mniej restrykcyjne wymagania oraz przyjaźniejsze klientowi procedury są w końcu aspektem, którzy przyciąga ludzi do wysoko oprocentowanych pożyczek.
Posiadanie własnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i podanie numeru konta bankowego jest zazwyczaj jednym z najistotniejszych wymogów w kwestiach formalnych. Nawet jeśli zaciągniemy dług z negatywnymi wpisami w bazach dłużników typu BIK, bo możemy pozwolić sobie na zastaw nieruchomości lub pożyczkę pod przewłaszczenie samochodu, w większości przypadków nie obejdzie się bez dostępu do własnego konta. Czemu tak się dzieje?
Konto służy nie tylko do przelewu pożyczki, ale także weryfikacji danych
Posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest przy zaciąganiu pożyczki istotne nie ze względu na przelew pieniędzy. Te można przecież transferować na różne sposoby, czym zajmiemy się w dalszej części artykułu. Konto jest tymczasem jednym z niewielu pewnych sposobów, aby zweryfikować prawdziwość danych podanych przez wnioskodawcę podczas starania się o pożyczkę. Nawet jeśli złodziejowi uda się ukraść słabo chronione dane osobowe, na czele z numerem PESEL oraz numerem dowodu osobistego, nie tak łatwo będzie wejść w posiadanie dostępu do konta.
Jakie sposoby weryfikacji za pomocą konta w banku sprawiają, że nie jest możliwy przelew pożyczki na czyjeś konto? Kiedyś najpopularniejszy był weryfikacyjny przelew 1 gr lub 1 zł, dzięki czemu pożyczkodawca był niemal na sto procent pewien, że prześle pieniądze tej samej osobie, która wnioskuje o finansowanie. Teraz coraz więcej firm decyduje się na potwierdzanie tożsamości przy pomocy specjalnej aplikacji. Fintechy takie jak Kontomatik czy Instantor pozwalają klientowi w bezpieczny sposób dać systemowi pożyczkodawcy dostęp do ich rachunku, aby mógł zweryfikować zgodność danych osobowych. Pozwala to też łatwo uzyskać pożyczkę na wyciąg z konta.
Gotówkę z pożyczki wypłaci kurier. Sprawdź też czek GIRO
Na całe szczęście wciąż istnieją pożyczkodawcy, którzy decydują się na podjęcie ryzyka i ograniczenie się do weryfikacji danych klienta wyłącznie przez kuriera. W ten sam sposób mogą dostarczyć pieniądze. Jeśli ktoś uzyska finansowanie mimo posiadania zajęcia komorniczego albo zwyczajnie nie chce, aby pożyczka przeszła przez jego konto, po dokładnej kwerendzie znajdzie i takie firmy, które przekażą pożyczoną kwotę przez kuriera.
Inną popularną drogą do przesłania pieniędzy jest czek GIRO, który przychodzi SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy. To jeden ze sposobów, aby wypłacić gotówkę na poczcie. Dzięki temu pieniądze nie pojawią się na naszym koncie.